Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2015-07-10: Apel o odrzucenie ustawy o in vitro do senatorów RP

Apel o odrzucenie ustawy o in vitro
do senatorów RP

Stowarzyszenie w dniu 09.07.2015 r. zaapelowało do senatorów o odrzucenie ustawy "o leczeniu niepłodności", wysyłając na skrzynki e­mailowe wszystkich senatorów apel. Naszym zadaniem ustawowe stworzenie warunków do prowadzeniu eksperymentów na człowieku jest niebezpiecznym precedensem w historii polskiego prawa. Zwróciliśmy również, uwagę na skrajne uprzedmiotowienie życia ludzkiego i postrzeganie go w kategoriach produktu, towaru, rzeczy, którą się „przetwarza, testuje, konserwuje, dystrybuuje, gromadzi, przechowuje”, i „stosuje u ludzi”.

Uważamy, że właściwą metodą leczenia niepłodności jest naprotechnologia, dzięki której małżonkowie w godny i naturalny sposób mogą zostać rodzicami. Stąd też mając na względzie dobro rodziny i społeczeństwa, koniecznym jest zagwarantowanie środków budżetowych na szkolenie kadry medycznej i utworzenie ośrodków leczących niepłodność metodą naprotechnologii. Proponowany projekt ustawy faworyzuje tylko i wyłącznie in vitro, zapominając o tym, że naprotechnologia jest narzędziem tańszym i dużo skuteczniejszym.

Na podstawie lektury ustawy "o leczeniu niepłodności" postawiliśmy publicznie pytanie: Panie i Panowie Senatorowie, czy rzeczywiście podzielacie pogląd, że nowe życie ludzkie można zredukować do pojęcia „grupy komórek”, bo tak brzmi literalnie definicja zarodka człowieka zawarta w ustawie?

Tekst apelu (pdf)

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY