Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2015-07-21: Niech Pan zawetuje tę haniebną ustawę !!!

Niech Pan zawetuje tę haniebną ustawę !!!

Powyższymi słowami Prezes Stowarzyszenia zaapelował do Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego o zawetowanie ustawy o leczeniu niepłodności, przyjętej w dniu 25 czerwca 2015 r. przez Sejm a następnie w dniu 10 lipca 2015 r. przez Senat. Teraz w rękach prezydenta leży decyzja czy podpisać ustawę czy też ją zawetować.

Stowarzyszenie w wystąpieniu zwróciło uwagę, że przegłosowana przez posłów i senatorów ustawa jest zalegalizowaniem innej formy aborcji i otwarciem w Polsce, drogi do prawnej legalizacji eutanazji. Skoro można człowieka zamrozić, to cóż stoi na przeszkodzie, aby człowieka niedołężnego poddać eutanazji?

W ocenie Stowarzyszenia ustawa ta nie rozwiązuje problemów rodziców pragnących mieć potomstwo, za to bardziej komplikuje życie, a nadto uruchamia kolejną armię urzędników, którzy „w imię postępu” będą mogli w wielu przypadkach decydować komu dać szansę życia, kogo zamrozić, a które życie unicestwić. Na funkcjonowanie takiego prawa Prezydent RP nie może pozwolić.

Jest to kolejna inicjatywa Stowarzyszenia, po piśmie do Senatorów, zmierzająca do uzmysłowienia rządzącym, iż zaproponowane w ustawie rozwiązania są szkodliwe dla obywateli.

Treść apelu (pdf)

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY