Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2016-02-05: "Ojcostwo czy dziadostwo"

"Ojcostwo czy dziadostwo"

spotkanie z red. Franciszkiem Kucharczakiem

W dniu 05.02.2015 r. o godz. 19 w sali Przemienienia Pańskiego przy parafii Św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbyło się spotkanie zorganizowane przez stowarzyszenie Ojcowie w obronie dzieci i integralności Rodziny z redaktorem Gościa Niedzielnego Panem Franciszkiem Kucharczakiem. Poruszał on zagadnienia ojcostwa we współczesnym świecie w wykładzie pn. „Ojcostwo czy dziadostwo”.

Zaproszonego gościa oraz wszystkich zebranych przywitał oraz zachęcił do zakupienia książki pn. „Bóg kocha tych, którzy walczą” (autorstwa Pana redaktora), prezes stowarzyszenia Pan Paweł Bogdanowicz. Książkę można było zakupić na okolicznościowym kiermaszu.

Pan Franciszek mówił, że „Bóg zatroszczył się o wszystkie moje sprawy. Będąc ojcem, nie muszę się napinać i robić Bóg wie czego. Bóg mówi do mnie: "Troszcz się o moje sprawy, a Ja zatroszczę się o twoje"(..) Oczywiście, nie chodzi o to, żebym cały czas spędzał w kościele, zaniedbując swoje dzieci, ale o właściwą hierarchię wartości. Wypływa ona, jak tłumaczył, przede wszystkim z zawierzenia i zaufania Bogu. - Żeby moje ojcostwo nie było dziadostwem, muszę zawierzyć Bogu tych, których kocham - przekonywał. Kiedy w akcie zawierzenia oddamy swoje dzieci Bogu, to też On jest ich właścicielem. - Przecież ja nie panuję nad żadną chwilą swojego życia. Nie wiem, co się teraz dzieje w domu, ale czy mogę wykupić lepszą polisę dla swoich dzieci niż ta, że oddam je Jezusowi? Co mogę lepszego zrobić? - mówił dziennikarz "Gościa Niedzielnego". - Choćbyśmy wozili dzieci wozem opancerzonym do szkoły, to i tak nie możemy zagwarantować im bezpieczeństwa. Kiedy oddam je Panu Jezusowi, i to wynika z mojej deklaracji, to nie muszę się o nie bać. A nawet wiem, że On się upomni o nasze dzieci, kiedy się gdzieś kiedyś zagubią – dodał.” (cytat z Gościa Tarnowskiego z 6.02.2016 r.).

Dziennikarz w tym samym dniu o godz. 12 spotkał się również z młodzieżą z klas trzecich i czwartych z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu (tzw. „elektryk”). Redaktor poruszył zagadnienia związane z ojcostwem, w tym na przykładzie własnych przeżyć i doświadczeń wyjaśniał uczniom jak ważne jest w życiu, aby mieć dobre relacje z własnym ojcem.

Stowarzyszenie pragnie podziękować wszystkim tym którzy zaangażowali się w organizację spotkania a w sposób szczególny ks. dr Jerzemu Jurkiewiczowi proboszczowi parafii Św. Małgorzaty, za udostępnienia miejsca na spotkanie i życzliwość.

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY