Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2018-05-22: III pielgrzymka mężczyzn za nami

19 marca w uroczystość św. Józefa już po raz trzeci pielgrzymowaliśmy do parafii Luszowice, której od 300 lat patronuje Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej /zima nie odpuszcza/ wyjechaliśmy z Wielogłów zgodnie z planem. Tradycyjnie w czasie drogi odmówiliśmy różaniec o szczęśliwy przebieg pielgrzymki. Odśpiewaliśmy też pieśń do św. Józefa, polecając Mu swoje intencje. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało „Przychodzę Boże pełnić Twoją wolę”. Ilekroć odmawiamy modlitwę Pańską Ojcze nasz... wypowiadamy w niej słowa ... bądź wola Twoja ... Jest to deklaracja zgody na pełnienie Jego woli. Jak to wypełnianie woli Bożej w naszym życiu realizujemy, winien sobie każdy z nas zweryfikować. W życiu bywają takie chwilę, gdzie trudno sobie wytłumaczyć, zrozumieć czy to co nas spotyka jest rzeczywiście wolą Boga. W jej wypełnianiu nie ma większego świętego niż św. Józef, który dla mężczyzn, mężów, ojców jest najlepszym przykładem jak zaufać Bożej opatrzności.

Jak zawsze ciepło i serdecznie przywitał nas ks. proboszcz Bogdan Kwiecień. Uroczystości odpustowej przewodniczył abp Henryk Nowacki, który wygłosił Słowo Boże. Tak mówił: „... Świat potrzebuje dobrych i silnych rodzin, aby stawić czoło zagrożeniom, na jakie są one narażone. Potrzebuje takich ojców i matek, jakimi wy jesteście. Tylko rodzina może uratować świat. Rodzina jest super wartością. Stanowi klucz ludzkości otwierający drzwi jej przyszłości. Tę prawdę o niezastąpionej wartości rodziny trzeba, abyście dalej głosili słowami i przykładem...”Te słowa głęboko zapadły w naszych sercach. W dalszej części kazania abp Nowacki apelował do nas: „...Drodzy ojcowie, bądźcie cichym przykładem dla waszych rodzin. Św. Józef mało mówił, nie mamy zapisanych jego słów, ale swoim życiem, pracą, ofiarą w cichości służył Maryi i Jezusowi. Czyńcie i wy podobnie. Bądźcie cichym i autentycznym przykładem dobra i miłości w rodzinie. Nie ukrywajcie waszej wiary, nie ukrywajcie Jezusa, módlcie się w rodzinie i za rodzinę. Wprowadzajcie Jezusa w ten świat, dawajcie świadectwo waszego życia rodzinnego...” Po tych słowach nikt z nas nie miał wątpliwości, że jest we właściwym miejscu i o właściwej porze. Oczywiście, by tradycji stało się zadość ks. Proboszcz zaprosił pielgrzymów na pierogi św. Józefa – kto nie był niech żałuje – pyszne! Niespodziankę sprawił nam abp Nowacki, który bezpośrednio po Mszy spotkał się z nami w Domu św. Józefa i wyraził swoją radość z inicjatywy męskiej pielgrzymki do Luszowic. Podziękowania Księdzu Arcybiskupowi za modlitwę w intencji naszego Stowarzyszenia, złożył prezes Paweł Bogdanowicz, a śpiewem „Wszystkiego dobrego, życzymy, życzymy...” zakończyliśmy tospotkanie, wyrażając wdzięczność Ks. Proboszczowi za dobro, którego tu u św. Józefa w Luszowicach doświadczyliśmy. Radośni i zadowoleni z obecności u naszego patrona św. Józefa szczęśliwie wróciliśmy do naszych rodzinnych domów.

Słowa podziękowania, za życzliwe przyjęcie, gościnność parafii i smaczne pierogi, kierujemy na ręce Ks. proboszcza Bogdana Kwietnia – Bóg zapłać!

26.03.2018r.

III pielgrzymka mężczyzn za namiIII pielgrzymka mężczyzn za namiIII pielgrzymka mężczyzn za namiIII pielgrzymka mężczyzn za namiIII pielgrzymka mężczyzn za namiIII pielgrzymka mężczyzn za nami

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY