Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2018-06-22: Spotkanie Wójta Gminy z członkami
Stowarzyszenia Ojcowie w obronie dzieci i integralności Rodziny

W dniu 21 czerwca 2018r. w Urzędzie Gminy dobyło się spotkanie Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego z członkami stowarzyszenia Ojcowie w obronie dzieci i integralności Rodziny. Prezes stowarzyszenia Paweł Bogdanowicz podziękował wójtowi w imieniu jego członków za dotychczasową współpracę oraz otrzymaną pomoc i życzliwość. Stowarzyszenie w ramach otrzymanej dotacji z Gminy Chełmiec w tym roku mogło po raz czwarty przeprowadzić program profilaktyczny Archipelag Skarbów*. Od 2015r. w programie udział wzięło ok 1500 uczniów z 2 i 3 klas gimnazjum oraz nauczyciele i rodzice, ze wszystkich szkół gimnazjalnych z terenu gminy Chełmiec.
Podczas spotkania Wójtowi wręczono symboliczny kubek, który ma za zadanie przypominać o Dniu Ojca, który obchodzony jest 23 czerwca. Jest to nawiązanie do działalności, które propaguje stowarzyszenie. Jednym z jego głównych celów jest promowanie niezastąpionej roli ojca w życiu rodzinnym i społecznym. Zdaniem stowarzyszenia poprzez męskie spotkania w grupie, poprzez modlitwę i świadectwo, wzmacniają i kształtują męstwo oraz odpowiedzialność za rodzinę. Stowarzyszenie pielgrzymuje do św. Józefa w Luszowicach, organizuje Dzień Ojca i modlitwę za ustawodawców 16 października na sądeckim Rynku. Bierze też czynny udział w inicjatywach obrony życia. Ojcowie zapraszają, by w męskim gronie, z Bogiem i tarczą w ręku, stawać w obronie wiary i rodziny – wzorem św. Józefa.
Członkowie stowarzyszenia prosili Wójta, aby w najbliższej przyszłości podjął działania zmierzające do wybudowania na terenie gminy strzelnicy. Zdaniem stowarzyszenia strzelnica mogłaby wzmacniać system obronności kraju na wzór polityki broni w Szwajcarii, tak aby każdy mężczyzna mógł przejść szkolenie strzeleckie. Takie działania zdaniem stowarzyszenia, wzmocniłoby poczucie patriotyzm i odpowiedzialności za ojczyznę.
*Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny, który uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii oraz życiu w przedmałżeńskiej czystości i wierności. Poszczególne bloki warsztatów zamieniają grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.

Spotkanie Wójta Gminy z członkami<br>Stowarzyszenia Ojcowie w obronie dzieci i integralności RodzinySpotkanie Wójta Gminy z członkami<br>Stowarzyszenia Ojcowie w obronie dzieci i integralności RodzinySpotkanie Wójta Gminy z członkami<br>Stowarzyszenia Ojcowie w obronie dzieci i integralności RodzinySpotkanie Wójta Gminy z członkami<br>Stowarzyszenia Ojcowie w obronie dzieci i integralności RodzinySpotkanie Wójta Gminy z członkami<br>Stowarzyszenia Ojcowie w obronie dzieci i integralności Rodziny

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY