Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2018-08-31: Droga Krzyżowa w Wielogłowach

Od kilkunastu już lat, 31 sierpnia w przeddzień wybuchu II wojny światowej w parafii Wielogłowy organizowana jest plenerowa Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny.

Aktu poświęcenia 31 sierpnia 2011 roku dokonał Biskup Ks. dr Andrzej Jeż, obecny Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej. Droga Krzyżowa dedykowana jest Prymasowi Tysiąclecia Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu - to swoisty hołd wdzięczności za Jego pasterską troskę o Naród Polski, Jego niezłomną postawę i przykład umiłowania Boga i Ojczyzny. Słowa Kard. Wyszyńskiego Dla nas po Bogu największa miłość to Polska doskonale odzwierciedla naszą narodową tożsamość. Dzięki naszym ojcom, którzy zawsze pamiętali, że Jedna ręka, jedna wiara i jeden Duch gwarantują narodowi wolność i życie w pokoju.

W roku 100-lecia rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przez modlitwę i ofiarę chcemy Bogu dziękować za otrzymaną wolność i dar osoby Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Będzie to także okazja, by wypraszać łaskę pomyślności dla naszej Ojczyzny, a przede wszystkim prosić Miłosiernego Boga o tak bardzo ważną zgodę i jedność w narodzie. Niech obecność na tej uroczystości będzie wyrazem naszej wierności zasadom wypływającym z Ewangelii, a dla młodego pokolenia Polaków – wyrazem umiłowania ojczystej polskiej ziemi.

Data: 31 sierpnia 2018r. (piątek)
Miejsce: Parafia Wielogłowy - Kościół pw. Miłosierdzia Bożego
Rozpoczęcie: godz. 16:30
ZAPRASZAMY !!!

Plakat
Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY