Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2018-10-18: Modlitwa Różańcowa za Ustawodawców RP

W dniu 16 października o godzinie 20.30 zebraliśmy się na Sadeckim Rynku by modlić się za Ustawodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień 16 października nie jest przypadkowy, to dzień wyboru polskiego Kardynała Karola Wojtyły na papieża. W tym roku bowiem mija 40. rocznica od wyboru Polaka na stolicę Piotrową, a dodatkowo warto przypomnieć również, że w Polsce w obchodzimy także 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
Pragniemy pozostać wierni nauczaniu Jana Pawła II, który swoją osobą i nauczaniem pozostawił nam zadanie do wykonania.
We wstępie Prezes Stowarzyszenia mówił:
W sytuacji nasilających się ataków na Kościół i rodzinę nauczanie papieża Jana Pawła II staje się bardzo aktualne. Przez ustawowe rozmycie pojęcia godności człowieka i małżeństwa, poprzez rugowanie prawa Bożego z systemów prawnych próbuje się zniszczyć fundament społeczeństwa jakim jest rodzina.
Jaką kondycję będzie miała dzisiaj i w przyszłości rodzina Polska zależy w dużej w mierze od tego w jakim kierunku będzie zmierzało ustawodawstwo polskie.


Po odmówieniu Różańca naszej Królowej z Częstochowy zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a naszemu papieżowi, Janowi Pawłowi II, jego ulubiona piosenkę Barkę.
Na zakończenie kapłani na czele z prepozytem Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu Ks. dr Jerzym Jurkiewiczem udzielili wszystkim zebranym błogosławieństwa.
Cieszy nas to, że na zaproszenie do modlitwy Różańcowej z każdym rokiem przychodzi coraz więcej ludzi. Wszystkim serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w tej modlitwie Różańcowej.
18.10.2018r ZARZĄD

Modlitwa Różańcowa za Ustawodawców RPModlitwa Różańcowa za Ustawodawców RPModlitwa Różańcowa za Ustawodawców RPModlitwa Różańcowa za Ustawodawców RP

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY