Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2019-03-05: IV Pielgrzymka do Św. Józefa w Luszowicach

IV Pielgrzymka mężczyzn Diecezji Tarnowskiej do Św. Józefa w Luszowicach
„Z OJCEM I SYNEM W DUCHU ŚWIĘTYM”

Pod tym hasłem chcemy już po raz IV pielgrzymować do Św. Józefa, patrona naszego stowarzyszenia, a zrazem patrona i opiekuna rodzin.

Jak podaje nam ewangelista Łukasz: „Rodzice Jego chodzili co roku do Jerozolimy na Święto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym”. Józef z Maryją już od wczesnych lat młodzieńczych wprowadzają Jezusa w życie religijne. Chcą swoim przykładem dać świadectwo wierności Bogu i Jego przykazaniom. Nie ma lepszej nauki dla syna czy córki jak przykład ojca i matki, którzy w Bogu Ojcu pokładają swą nadzieję. Jaka relacja z Bogiem, taka relacja z synem. Józef idzie razem Jezusem do świątyni Jego Ojca. Czy jako mąż, ojciec nie powinienem zadać sobie pytania: czy chodzę z moimi dziećmi do Kościoła, czy daję świadectwo, że z Eucharystii czerpię moc do codziennego życia? Byśmy mogli na tej drodze wiary wytrwać jest nam potrzebna pomoc Ducha Świętego. To On nas prowadzi do jedności z Bogiem i Synem, udzielając obficie sowich darów. W obecnym roku liturgicznym Kościół w Polsce pragnie, aby wyznawcy Chrystusa przez właściwe postawy chrześcijańskie „W mocy Bożego Ducha” przyczyniali się do budowania królestwa Bożego na ziemi.

Oprócz naszych prywatnych intencji, będziemy powierzać nasze dzieci Św. Józefowi w Luszowicach, by w trudnym czasie wzrastania nie utraciły wiary w Boga. Gdy Diecezja Tarnowska przeżywa V Synod, a obecny rok poświęcony jest rodzinie, świadectwo ojcowskiej odpowiedzialności staje się tym bardziej naglącym zadaniem dla każdego mężczyzny.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców z synami z Diecezji Tarnowskiej na wspólną pielgrzymkę do Św. Józefa Oblubieńca NMP w Parafii Luszowice w dniu 19.03.2019r. /wtorek/ oraz do uczestnictwa we Mszy Św. Odpustowej o godzinie 18.00.

Program pielgrzymki:

15:30 - wyjazd z parkingu przy ul. Obrońców Narwiku (naprzeciw Kauflandu)

16:00 - zbiórka uczestników na parkingu przy kościele parafialnym w Wielogłowach

18:00 - Msza św. w kościele parafialnym w Luszowicach

ok. 19:30 - powrót do Nowego Sącza

Koszt pielgrzymki: ok. 30 zł/osobę (w zależności od ilości uczestników).

Zapisu można dokonać dzwoniąc pod nr 519 169 797 (16:00-20:00)

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY