Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2019-10-16: 41. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża

”Pokusa urządzenia świata i swego życia bez Boga, albo wbrew Bogu, bez Jego przykazań, bez Ewangelii, istnieje i zagraża również nam. A życie ludzkie i świat zbudowany bez Boga w końcu obracają się przeciw człowiekowi”

Jan Paweł II - Elbląg, 6. czerwca 1999r.

W swoim pierwszym przemówieniu po wyborze (dn. 29.X.1978r.) na następcę Piotra, Jan Paweł II powiedział:

„Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby… Do tej modlitwy różańcowej zachęcam was i zapraszam. Odmawiajcie różaniec! Ufam, że ta tradycja odmawiania różańca w mojej Ojczyźnie będzie dalej podtrzymywana i rozwijana. Tego życzę z całego serca duszpasterzom i rodakom w mojej Ojczyźnie”.

W ten szczególny dzień, który odmienił dzieje narodu polskiego, a także świata, w 41. rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża, pragniemy modlitwą różańcową objąć Ustawodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

100 lat temu na Polskę od wschodu nacierał komunistyczny totalitaryzm. Obecnie od zachodu zagraża Polsce nowy totalitaryzm – tym razem niestety chowa się pod płaszczem demokracji. Ład społeczny ukształtowany przez wieki w naszej Ojczyźnie, oparty na dekalogu i zasadach wypływających z Ewangelii, ugruntował w Polakach chrześcijańską tożsamość i poczucie wspólnoty narodowej. Jest to nasza duma i gwarancja przyszłości narodu polskiego.

Dziś jednak, przez ustawowe rozmycie pojęcia godności człowieka i małżeństwa, poprzez rugowanie prawa Bożego z systemów prawnych, próbuje się zniszczyć fundament państwa i społeczeństwa jakim jest rodzina. Wielu dąży do tego, by usunąć Boga z serca człowieka. To jaką kondycję będzie miała dzisiaj i w przyszłości rodzina zależy w dużej mierze od tego w jakim kierunku będzie zmierzało ustawodawstwo polskie.

Modlitwą Różańcową, pragniemy wesprzeć naszych posłów, senatorów, by w stanowieniu prawa okazali odwagę i męstwo i pozostali wierni temu dziedzictwu, które pozostawił nam Jan Paweł II jako zadanie do wykonania.

Zapraszamy na Sądecki Rynek pod pomnik Św. Jana Pawła II
na modlitwę Różańcową w intencji Ustawodawców RP.
16. października 2019r. godz. 20:30

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY