Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2020-03-05: V Pielgrzymka mężczyzn Diecezji Tarnowskiej do Św. Józefa w Luszowicach „Szczęśliwy człowiek, który służy Panu”

Z takim przesłaniem w tym roku będziemy pielgrzymować do Św. Józefa - patrona naszego Stowarzyszenia, a także patrona i opiekuna rodzin.

Święty Józef wypełniając wolę Boga, wziął na siebie odpowiedzialność za życie i wychowywanie Syna Bożego. Nie jest to łatwe zadanie - ucieczka do Egiptu, powrót do Nazaretu, codzienna praca dla utrzymania rodziny, coroczna pielgrzymka do Jerozolimy, poszukiwania, gdy z Maryją „zgubili” Jezusa. Jednak Św. Józef wiedział, że przez służbę Synowi służy Bogu Ojcu.

Mamy świadomość, że każde poczęte życie jest darem Boga i że każdemu dziecięciu, potrzebna jest bezwarunkowa miłość – taka jaką Jezusa ukochali Józef i Maryja.

Odpowiedzialność i obrona życia, udział w wychowywaniu, przykład uczciwej, rzetelnej pracy i dojrzałej postawy chrześcijańskiej to ważne zadanie mężczyzny, to naśladowanie Św. Józefa.

Przez służbę Bogu, rodzinie i bliźniemu najpełniej odnajdujemy i realizujemy swoje męskie powołanie do odpowiedzialnego i mężnego ojcostwa, które daje nam szczęście już tu na ziemi. Szczęśliwy znaczy błogosławiony. Warto zadać sobie pytanie: „W jaki sposób, ja - jako mąż, ojciec realizuję w dzisiejszej rzeczywistości służbę Bogu? Czy podążam w życiu za przykładem Św. Józefa?” Przeżywając V Synod Diecezji Tarnowskiej, podczas gdy obecny rok poświęcony jest parafii, warto też podjąć refleksję: „Czy i jak przyczyniam się do rozwoju i wzrostu duchowego swojej parafii?”.

Pielgrzymując do Św. Józefa w Luszowicach, wsłuchując się w hasło przewodnie i niosąc własne intencje, mamy również okazję po raz kolejny ukazać naszym dzieciom u kogo szukać pomocy i wstawiennictwa w naszej codziennej służbie Bogu.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn i ojców z rodzinami z Diecezji Tarnowskiej na pielgrzymkę do Św. Józefa Oblubieńca NMP w Parafii Luszowice w dniu 19.03.2020r. /czwartek/ oraz do uczestnictwa we Mszy Św. Odpustowej o godzinie 17:00.

Program pielgrzymki: (dla grupy z Nowego Sącza)

14:30 - wyjazd z parkingu przy ul. Obrońców Narwiku (naprzeciw Kauflandu)

15:00 - zbiórka uczestników na parkingu przy kościele parafialnym w Wielogłowach

17:00 - Msza św. w kościele parafialnym w Luszowicach

ok. 18:30 - powrót do Nowego Sącza

Koszt pielgrzymki: ok. 30 zł/osobę (w zależności od ilości uczestników).

Zapisu można dokonać:

- e-mail: obroncy.rodziny@gmail.com

- dzwoniąc pod nr 519 169 797 (16:00-20:00).

Prosimy również o przekazywanie informacji od osób, którzy będą pielgrzymować z różnych stron naszej Diecezji.

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY