Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2020-10-16: Różaniec za Ustawodawców RP

Budujmy wspólną przyszłość naszej Ojczyzny wedle prawa Bożego,
wedle tej odwiecznej Mądrości, która się nie przedawnia
w żadnej epoce, wedle Chrystusowej Ewangelii

Jan Paweł II - Radom 1991r.

16.10.2020r. 42. rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża

16. października 1978r. spośród Apostołów tej Ziemi Bóg powołuje Kard. Karola Wojtyłę na następcę św. Piotra w Watykanie. To wielkie zwycięstwo i dowód uznania dla Kościoła Katolickiego w Polsce za wierność Chrystusowej Ewangelii.
To On, Jan Paweł II, papież – Polak jest ojcem naszego wyjścia z niewoli sowieckiego totalitaryzmu. Jemu też zawdzięczamy, że w czasie kolejnych pielgrzymek do Ojczyzny kształtował chrześcijańskiego ducha i wrażliwość sumienia, dbał o poszanowanie życia i odpowiedzialne rodzicielstwo - to wszystko natomiast stanowi naszą tożsamość i fundament przyszłości narodu polskiego.
Współczesny świat propaguje i oferuje człowiekowi prawo do aborcji, in vitro, eutanazji, związków partnerskich, wmawiając nam że to prawa człowieka. Przed budową takiego ładu społecznego przestrzegał nas Św. Jan Paweł II:

"Pokusa urządzenia świata i swego życia bez Boga, albo wbrew Bogu, bez Jego przykazań, bez Ewangelii, istnieje i zagraża również nam. A życie ludzkie i świat zbudowany bez Boga w końcu obracają się przeciw człowiekowi" ( Elbląg, 6. czerwca 1999r. )

Rugowanie prawa Bożego z systemów prawnych jest powrotem człowieka w okowy totalitaryzmu, tym razem – można by rzec – totalitaryzmu demokratycznego, bo przecież pamiętamy Jego słowa, że „demokracja bez wartości zmienia się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”. Dziś zapomina się, że prawo Boże ma zawsze pierwszeństwo przed prawem stanowionym przez człowieka.
Dziś, gdy w naszej Ojczyźnie Trybunał Konstytucyjny ma wydać wyrok, czy można zabijać poczęte dzieci /z uwagi na podejrzenie niepełnosprawności/, tym większe winno być nasze zaangażowanie, tym gorętsza nasza modlitwa w intencji Ustawodawców RP.
Modlitwą Różańcową, pragniemy wesprzeć naszych posłów, senatorów, sędziów, by w stanowieniu prawa okazali odwagę i męstwo i pozostali wierni temu dziedzictwu, które pozostawił nam Jan Paweł II jako zadanie do wykonania.

Zapraszamy na sądecki Rynek pod pomnik Św. Jana Pawła II
na modlitwę Różańcową w intencji Ustawodawców RP.
16. października 2020r. godz. 20:30

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY