Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2021-02-24: V Pielgrzymka mężczyzn Diecezji Tarnowskiej do Św. Józefa w Luszowicach 19.03.2021r.

V Pielgrzymka mężczyzn Diecezji Tarnowskiej do Św. Józefa w Luszowicach
„Daj mi poznać drogi Twoje Panie”

Z takim hasłem będziemy pielgrzymować do Św. Józefa - patrona naszego Stowarzyszenia, a także patrona i opiekuna rodzin. Będzie to wyjątkowy czas, gdyż obecny rok w Kościele Katolickim poświęcony jest Św. Józefowi - opiekunowi Kościoła.

Być może słowa dwunastoletniego Jezusa „Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym co należy do mego Ojca?” musiały w jakiś sposób zaboleć Józefa, ale wcześniejsze słowa Maryi – „Ojciec Twój i ja szukaliśmy Ciebie” odnowiły w Nim świadomość drogi, do której został powołany. Wielu dziś szuka i pyta jaką drogą podążać, którą wybrać. Świat proponuje wiele dróg, ale nie każda prowadzi do Boga. Drogą, która prowadzi człowieka do Jezusa, który jest Prawdą i Życiem jest wspólnota Kościoła. Warto zadać sobie pytanie: Gdzie szukam drogi, która prowadzi do zbawienia? Czy w swoim życiu kieruję się odpowiedzialnością i ojcowską troską jak Św. Józef?

Pielgrzymując do Św. Józefa w Luszowicach, wypraszajmy dla nas i naszych rodzin, łaskę nieustannego kroczenia drogami Pana, a niosąc własne intencje, chciejmy równocześnie wskazać naszym dzieciom u kogo szukać pomocy i wstawiennictwa na krętych drogach naszego życia.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn i ojców z rodzinami z Diecezji Tarnowskiej na pielgrzymkę do Św. Józefa Oblubieńca NMP w Parafii Luszowice w dniu 19.03.2021r. /piątek/ oraz do uczestnictwa we Mszy Św. Odpustowej o godzinie 11:00.

Z okazji roku Św. Józefa zapraszamy do odprawienia nowenny
przed świętem Św. Józefa (10-18.03.2021r. ) z intencją ogólną
”O łaskę wiary i wytrwania w ojcowskim powołaniu”

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY