Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2022-03-07: VI Pielgrzymka mężczyzn Diecezji Tarnowskiej do Św. Józefa w Luszowicach

„Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki”

Z takim hasłem będziemy pielgrzymować do Św. Józefa - patrona naszego Stowarzyszenia, a także patrona i opiekuna rodzin. To wyjątkowy czas, gdyż w Kościele Katolickim przeżywamy Rok Rodziny.

Jak nam przekazuje Ewangelista Św. Mateusz, Józef dowiedziawszy się o stanie błogosławionym Maryi, rozmyśla i zamierza rozwiązać sytuację lękając się opinii i panujących zwyczajów środowiska. Posłany Anioł rozwiewa jego wątpliwości i pobudza Go do odważnego przyjęcia i zaopiekowania się Maryją i poczętym w jej łonie Jezusem. Bóg interweniuje, bo pragnie, aby Jego Syn miał na ziemi widzialnego ojca. To zdarzenie z życia Świętej Rodziny potwierdza odwieczny zamysł Boga wobec człowieka, aby dzieci wzrastały i rozwijały się pod troskliwą opieką ojca i matki.

W dzisiejszym świecie wiele dzieci wzrasta nie mając ojca, a czasami nawet go nie znając. Warto abyśmy postawili sobie pytanie: Czy jako mężczyźni pamiętamy, że każde dziecko dla prawidłowego rozwoju potrzebuje kochającego i odważnego ojca? Czy w trudnych sytuacjach szukam pomocy także u mojego Anioła Stróża, czy się do niego modlę?

Pielgrzymując do Św. Józefa w Luszowicach, wypraszajmy dla nas męstwo i odwagę w podejmowaniu trudnych decyzji, a także łagodność i życzliwość w budowaniu rodzinnego ciepła. Zanosząc własne intencje, chciejmy równocześnie wskazać naszym dzieciom Świętą Rodzinę jako wzór do naśladowania.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn i ojców z rodzinami z Diecezji Tarnowskiej na pielgrzymkę do Św. Józefa Oblubieńca NMP w Parafii Luszowice w dniu 19.03.2021r. /sobota/ oraz do uczestnictwa we Mszy Św. Odpustowej o godzinie 11:00.

Z okazji Roku Rodziny zapraszamy do odprawienia nowenny przed uroczystością Św. Józefa (10-18.03.2021r. ) z intencją: ”Powierzenie rodziny wstawiennictwu i opiece Św. Józefa”.


NOWENNA POWIERZENIA RODZINY WSTAWIENNICTWU I OPIECE ŚW.JÓZEFA
Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY