Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2023-03-09: VII Pielgrzymka do Św. Józefa w Luszowicach

„Szczęśliwy człowiek, który służy Panu”

Z takim przesłaniem w tym roku będziemy pielgrzymować do Św. Józefa - patrona naszego Stowarzyszenia, a także patrona i opiekuna rodzin.

Święty Józef wypełniając wolę Boga, wziął na siebie odpowiedzialność za życie i wychowywanie Syna Bożego. Nie jest to łatwe zadanie - ucieczka do Egiptu, powrót do Nazaretu, codzienna praca dla utrzymania rodziny, coroczna pielgrzymka do Jerozolimy, poszukiwania, gdy z Maryją „zgubili” Jezusa. Jednak Św. Józef wiedział, że przez służbę Synowi służy Bogu Ojcu.

Mamy świadomość, że każde poczęte życie jest darem Boga i że każdemu dziecięciu, potrzebna jest bezwarunkowa miłość – taka jaką Jezusa ukochali Józef i Maryja.

Odpowiedzialność i obrona życia, udział w wychowywaniu, przykład uczciwej, rzetelnej pracy i dojrzałej postawy chrześcijańskiej to ważne zadanie mężczyzny, to naśladowanie Św. Józefa.

Przez służbę Bogu, rodzinie i bliźniemu najpełniej odnajdujemy i realizujemy swoje męskie powołanie do odpowiedzialnego i mężnego ojcostwa, które daje nam szczęście już tu na ziemi. Szczęśliwy znaczy błogosławiony. Warto zadać sobie pytanie: „W jaki sposób, ja - jako mąż, ojciec realizuję w dzisiejszej rzeczywistości służbę Bogu? Czy podążam w życiu za przykładem Św. Józefa?” Przeżywając V Synod Diecezji Tarnowskiej, podczas gdy obecny rok poświęcony jest parafii, warto też podjąć refleksję: „Czy i jak przyczyniam się do rozwoju i wzrostu duchowego swojej parafii?”

Pielgrzymując do Św. Józefa w Luszowicach, wsłuchując się w hasło przewodnie i niosąc własne intencje, mamy również okazję po raz kolejny ukazać naszym dzieciom u kogo szukać pomocy i wstawiennictwa w naszej codziennej służbie Bogu.

Zapraszamy do odprawienia nowenny przed uroczystością Św. Józefa
z intencją: "O łaskę pokoju w naszych rodzinach, ojczyźnie i świecie"


NOWENNA POWIERZENIA RODZINY WSTAWIENNICTWU I OPIECE ŚW.JÓZEFA

Program pielgrzymki (dla grupy z Nowego Sącza):
9:00 - wyjazd z parkingu przy ul. Obrońców Narwiku (naprzeciw Kauflandu)
9:15 - zbiórka uczestników na parkingu przy kościele parafialnym w Wielogłowach
11:00 - Msza św. odpustowa w kościele parafialnym w Luszowicach
ok. 13:00 - powrót do Nowego Sącza

Koszt pielgrzymki: ok. 40 zł/osobę
(w zależności od liczby uczestników).

Zapisu można dokonać:
- e-mail: obroncy.rodziny@gmail.com
- pod nr tel. 519 169 797 (16:00-18:00)


Plakat (pdf)
Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY