Stowarzyszenie Ojcowie W Obronie Dzieci I Integralności Rodziny

Baner 1
StatutZarządWarto obejrzećWarto przeczytać

2023-06-02: DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY 2023

Drogie Małżeństwa, Drogie Rodziny,

serdecznie zapraszamy Was na przeżywanie Diecezjalnego Święta Rodziny. Jest to od lat szczególny dzień wdzięczności Bogu za wspólnotę małżeńską i rodzinną, która swoim życiem pragnie głosić Ewangelię rodziny.

18 czerwca centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny zgromadzą nas ponownie w Starym Sączu. O godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Biskupa Andrzeja Jeża.
Będzie ona transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Bezpośrednio przed Mszą św. polecimy Bogu małżeństwa i rodziny naszej diecezji w modlitwie różańcowej, która również będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio. Poprowadzi ją kapłan z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

Wzorem poprzednich lat zachęcamy, aby w miarę możliwości założyć stroje regionalne, charakterystyczne dla części diecezji, którą reprezentujecie.
Mocno rozwijający się od pewnego czasu powrót do strojów regionalnych, jest uszanowaniem tradycji kultury oraz wartości na których budowana była wspólnota małżeńska i rodzinna. Warto poprzez ten zewnętrzny znak, podkreślić wewnętrzne pragnienie kontynuowania przekazu niezmiennych wartości.

Po Mszy św. będzie można skorzystać z oferty obiadowej Domu Rekolekcyjnego Opoka.
Obszerny, zielony i bezpieczny plac przy Ołtarzu Papieskim daje możliwość miłego spędzenia niedzielnego popołudnia, pielgrzymkowo i rekreacyjnie. Jak zawsze zadbaliśmy o atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Nie zabraknie także dobrej muzyki. Warto wziąć ze sobą koc, by móc wygodnie piknikować. Piękno samego Starego Sącza i okolic daje ponadto okazję, aby także poznać bliżej to miejsce i wracać do niego podczas wakacyjnych rodzinnych podróży.

Serdecznie zapraszamy do przyjazdu rodzinnie lub w grupie zorganizowanej, szczególnie w nowych formach pielgrzymowania i rekreacji dla całych rodzin. Prosimy o zgłaszanie grup zorganizowanych na adres drtarnow@gmail.com, abyśmy przed Mszą św. mogli powitać pielgrzymów.

Obchody Diecezjalnego Święta Rodziny zakończymy tego dnia celebracją Mszy św. o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Na tę Eucharystię szczególnie zapraszamy małżeństwa starające się o dar potomstwa oraz ich rodziców i teściów, aby wspólnie zanosili do Boga prośbę o dar nowego życia.

Serdecznie zapraszamy do głębokiego i owocnego przeżycia wraz z nami Diecezjalnego Święta Rodziny

Ks. Piotr Cebula

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin

DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY 2023

Kardynał August HlondKardynał
August Hlond
Kardynał Stefan WyszyńskiKardynał
Stefan Wyszyński

Copyright © STOWARZYSZENIE OJCOWIE W OBRONIE DZIECI I INTEGRALNOŚCI RODZINY